Je všeobecně známo, že při výběru realitní kanceláře, jejímž prostřednictvím chcete prodat nemovitost, by člověk měl být zvlášť obezřetný, měl by sázet nejen na svůj úsudek ale taktéž na reference a doporučení přátel apod.

Klientům, kteří dosud s žádnou realitní kanceláří o prodeji nemovitosti nejednají, nabízíme zcela výjimečné služby při prodeji bytu, zahrnující:

 • zařízení kompletní agendy spojené s rozdělením domu na bytové jednotky (od zaměření domu po dodání veškeré dokumentace pro katastrální úřad). Více zde.
 • založení a registraci společenství vlastníků jednotek (u některých domů nezbytné)
 • kompletní realitní služby

Tyto služby poskytujeme prostřednictvím realitní kanceláře HCN Reality.

V rámci standardu realitní činnosti je v našem případě samozřejmostí zajištění zejména následujících služeb:

 1. prezentace nemovitosti na internetu na nejnavštěvovanějších realitních serverech vč. úhrady nákladů s tím spojených,
 2. aktivní součinnost při realizaci prohlídek nemovitosti,
 3. obstarání kupujícího za předem dohodnutých podmínek,
 4. příprava veškeré dokumentace potřebné k převodu vlastnického práva na špičkové úrovni,
 5. pomoc kupujícímu při vyřizování hypotéčního úvěru, případně jeho zprostředkování,
 6. zajištění převodu vlastnictví nemovitosti u příslušného katastrálního úřadu,
 7. součinnost při protokolárním předání nemovitosti,
 8. veškeré organizační, právní, daňové a jiné poradenství či pomoc související s realizací prodeje za účelem jeho úspěšného dokončení ke spokojenosti všech stran.

Odměna za zprostředkování prodeje nemovitosti je stanovena dle vzájemné dohody. Může být určena procentem ze zrealizované kupní ceny či pevnou částkou. Výši odměny určuje nejen cena nemovitosti, ale též rozsah služeb, který klient od mé kanceláře požaduje, tj. např. zda u nemovitosti zatížené dluhy vlastníka zastupuji při jednání s exekutorským úřadem, jednám s věřiteli prodávajícího atd.

V případě rychlé potřeby finančních prostředků lze individuálně dohodnout vykoupení nemovitosti platbou "v hotovosti" (tj. z vlastních finančních prostředků bankovním převodem na účet prodávajícího v nejkratším možném termínu) nebo poskytnutí půjčky na dobu do uskutečnění prodeje nemovitosti a inkasa kupní ceny prodávajícím.